Kodeks NK Naklo

NK Naklo kot institucija
NK Naklo je klub, ki se dobro zaveda, da je nogomet najbolj priljubljena igra na svetu. Ljudje v NK Naklo sestavljajo ekipo neustavljivih optimistov, ki z ustreznim znanjem in železno voljo gradijo filozofijo na sledečih temeljih:

Ustvarjanje ljudi z zmagovalno miselnostjo
Poslanstvo NK Naklo je, da z zgledom, ki ga dajejo vsi sodelujoči v NK Naklo, ustvarja ljudi z zmagovalno miselnostjo, ki dajejo dodano vrednost družbi na vseh področjih v življenju. Zmagovalno miselnost gradimo na sledečih principih: iskanje rešitev, ne problemov, v vseh situacijah pozitivna miselna naravnanost, nadpovprečna stopnja samozavesti, vera v uspeh, vztrajnost, iskanje vsega dobrega v vsakomur, vseh dogodkih in stvareh, visoke moralne vrednote (integriteta, poštenost, zaupanje, iskrenost, neposrednost, prijateljstvo, ljubezen …), spodbujanje vizionarskega načina razmišljanja.

Priljubljenost
Zmaga nima pomena, kadar jo slaviš sam. Najsi gre za peščico začetnih entuziastov ali polne tribune navijačev – klub globoko ceni vsakogar, ki vanj verjame. NK Naklo priljubljenost meri z zmago in pozitivnim odnosom do vsega, predvsem pa želi vsem pokazati, da je tu zato, da se trudi. Lepa je misel, s katero nam prijatelji, znanci, publika ali navijači povedo ali pokažejo, da smo na pravi poti in da na poti, ki smo si jo zastavili, nismo sami.

Socialnost
Klub rad navija za druge. Kadar dopušča čas, nogometaši radi hodijo na različne tekme, saj podpirajo vse športnike ne glede na panogo. Ni ga čez druženje ob igri. Morda vas kdaj povabijo na prijateljski popoldanski obračun na igrišču.

Prijateljstvo
Klub pozna dve prijateljstvi: trdne vezi znotraj moštva in prijateljstvo do navijačev na tribunah. Iskreni odnosi delujejo v obeh smereh. Filozofija je precej enostavna. Fantje so sposobni dihati kot eno, hkrati pa zna vsak od njih na igrišču jasno pokazati, kaj ga dela posebnega.

Humanitarnost
Humanitarnost je spolzko področje. Hitro se namreč sprevrže v licemerstvo. NK Naklo zato te vrednote ne bo izražal z besedami, temveč z dejanji. Štejejo le čisti nameni.

Prepoznavnost
NK Naklo svojo prepoznavnost gradi skozi drugačen pristop k športu, saj mu je na prvem mestu, da skozi zmagovalno miselno naravnanostjo ustvarja ljudi, ki prinašajo dodano vrednost družbi na vseh področjih! NK Naklo bo to filozofijo kazal na igrišču, poudarjal pa jo bo skozi medije, kot so internet, televizija, radio in časopis.

Zagovorniki zdravega načina življenja
Gibanje je zasvojenost. Zdrav odnos do sebe in soljudi je del kateregakoli športa. Zraven sodi še zdrava in uravnotežena prehrana, bistra glava ter zdrav duh. Vse to so pogoji, ki jih omogoča NK Naklo.

Zagovorniki fair playa
V NK Naklo se zavedamo pomembnosti poštene igre, zato letno nagrajujemo posameznika ali skupino, ki se je najbolj izkazal s praktično uporabo načel Fair Playa na igrišču ali izven njega (nagrada ni le simbolične narave).