NOGOMETNA ŠOLA ROŽLE

V šolskem letu 2015/2016 je na Osnovni šoli Naklo potekala nogometna šola »Rožle« pod okriljem Nogometnega kluba Naklo. Treningov, ki so potekali dvakrat tedensko v telovadnici šole, se je udeleževalo več kot 20 fantov in deklet prvega in drugega razreda OŠ Naklo in njenih podružnic iz Dupelj in Podbrezij. Na treningih je bil poudarek predvsem na spoznavanju žoge, koordinaciji s pomočjo raznih iger ter poligonov, učenje tehnike podajanja in streljanja na gol, predvsem pa na zabavi, motivaciji in skupinskem duhu. Poleg treningov so se mlade nogometašice in nogometaši  včasih v manjšem, drugič v večjem številu udeleževali tudi tekem na OŠ Franceta Prešerna v Kranju, kjer so ob sobotah merili moči s svojimi vrstniki iz drugih šol iz okolice Kranja. Starši, ki so svoje športnike venomer spremljali v velikem številu, so lahko videli nešteto lepih akcij, mnogo neverjetnih golov, bolečih padcev; prisoten je bil tudi jok, ki pa ga je vedno preglasil smeh mladih žogobrcarjev (občasno so pomagale tudi rolade). Ob zaključku tekem so bili otroci nagrajeni tudi z majicami ter medaljami za redno udeležbo na treningih, prav tako pa so se sredi aprila treningi preselili tudi na pravo nogometno igrišče, nogometaši in nogometašice pa so bili povabljeni, da se pridružijo Nogometnemu klubu Naklo.

Za zaključek bi se rad zahvalil vsem staršem, starim staršem in ostalim, ki ste mlade športnike vneto vozili na treninge in tekme in mi hkrati pomagali vzdrževati red, da je vse poteklo kot po maslu.

Andrej Novinec – trener.